Mała Łazienka

Mała łazienka – w wielu mieszkaniach i domach, projektanci przewidzieli małe łazienki, zyskując tym samym więcej przestrzeni dla pozostałych pomieszczeń. Jeżeli do tej pory byłeś przyzwyczajony do dużych łazienek, mniejsze pomieszczenie może Cię zaskoczyć. Ale spokojnie, mamy kilka wskazówek, dzięki którym łazienka nadal pozostanie wygodna i funkcjonalna.

 


  • Zamień wannę na kabinę prysznicową – zaletą kabin prysznicowych jest znacznie mniejsze wykorzystanie powierzchni. Warto również zrezygnować z gotowych kabin prysznicowych na rzecz kabin murowanych, nie posiadających brodzika, a wyposażonych w odpływ liniowy. Kabina taka jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, pozwala łatwiej dopasować swój charakter do całej łazienki, a dodatkowo można w niej zrezygnować z drzwi, na rzecz wygodniejszych przeszkleń.

 

  • Podtynkowy zestaw WC – dla uzyskania jeszcze większej ilości miejsca, warto zamienić wolnostojący kompakt na podtynkowy system WC. Jest to rozwiązanie, dające lepszą kontrolę nad przestrzenią. W takim rozwiązaniu nie pojawiają się również trudno dostępne zakamarki za muszlą, sprawiające problemy w sprzątaniu. Jednolite, estetyczne powierzchnie są łatwe do czyszczenia, a sama muszla jest zawieszona na ścianie, a nie stoi na podłodze.

 

 

  • Wentylacja mechaniczna – niewielkie łazienki często nie mają okien. Oznacza to konieczność zastosowania wentylacji wymuszonej – np. przez montaż wentylatora wyciągowego w kanale wentylacyjnym. Warto się na to rozwiązanie zdecydować. Przyspiesza ono usunięcie wilgoci z pomieszczenia, a jednocześnie chroni je przed ryzykiem pojawienia się grzyba.