Wybór farby do malowania wnętrz

 – malowanie to jedna z podstawowych prac remontowych, pozwalających szybko i długotrwałe odmienić wygląd pomieszczeń. Na rynku występuje duży wybór farb do malowania wnętrz. Od tańszych akrylowych, po droższe lateksowe. Które z nich wybrać i czym się różnią?

Z pewnością lepszym wyborem będzie zakup droższej farby lateksowej. Jej zaletą jest większa siła krycia i możliwość zmycia delikatnych zabrudzeń. Takich zalet nie posiadają farby akrylowe, które dodatkowo wymagają stosowania kilku warstw, dla uzyskania oczekiwanego efektu.

 

Kolor pomieszczeń – na jaki kolor malować salon, sypialnię lub łazienkę? Wybór odpowiedniego koloru farby, to jeden z większych dylematów, przed którymi stoją inwestorzy. Dawniej jednym z najpopularniejszych kolorów do mieszkań był żółty, ze wszystkimi swoimi odcieniami. Dziś standardy się zmieniły. W mieszkaniach królują kolory jasne, optycznie powiększające wnętrza. Biel, odcienie szarości, delikatne pastele, a dla urozmaicenia, zastosowanie bardziej intensywnych kolorów, którymi zostaną pomalowane charakterystyczne elementy mieszkania – filary, ścianki rozdzielające itp. Takie zastosowanie barw nie tylko wprawia mieszkańców w lepsze samopoczucie, ale również jest bezpiecznym wyborem, pasującym do większości mebli i elementów wyposażenia.